Obsah

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

PND TV 2020

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Dřevařská 14

602 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Zabezpečte svá obydlí

V současnosti se objevují stále nové trendy v problematice vloupání do obydlí jak v Čechách, tak v okolních sousedních státech. Dlouhodobě vyvstává potřeba informovat veřejnost o nových účinných způsobech ochrany majetku, o mechanickém a elektronickém zabezpečení a jeho vhodné kombinaci, s cílem snížit majetkovou trestnou činnost. Pokračující projekt "Zabezpečte se" z dílny Ministerstva vnitra si dává za cíl vzbuzovat zodpovědnost u majitelů domů a bytů, aby si řádně své domácí prostředí zabezpečovali.

Projekt „Zabezpečte se“ řeší již třetím rokem majetkovou trestnou činnost. Jeho výhodou je komplexní uchopení a zpracování problematiky zabezpečení majetku, který spočívá ve vhodné kombinaci aktivit, jak dovnitř Policie ČR, tak směrem k široké veřejnosti. V předchozích ročnících projektu bylo řešeno mechanické a mechatronické zabezpečení. V roce 2020 je problematika doplněna o elektronické zabezpečovací prvky tak, aby občanům České republiky byl předložený ucelený návod, jak se kvalitně zabezpečit.

Jedná se o celorepublikově koordinovaný projekt na snížení dopadu trestné činnosti, osvětu široké veřejnosti, sdílení nových metod a systémů efektivního zabezpečení pro veřejnost a proškolení policistů – specialistů v návaznosti na překonávání nejnovějšího zabezpečení s cílem předcházet páchání majetkové trestné činnosti.

Dva roky fungující mobilní aplikace „Zabezpečte se“ bude letos doplněna o elektronické zabezpečovací systémy, tak aby uživatel našel dostupné informace ze všech oblastí ochrany majetku. Dále budou proškoleni i lektoři ze vzdělávacího zařízení Policie ČR a veřejnost bude s projektem seznámena prostřednictvím mediálních spotů a dalšími formami osvěty na sociálních sítích. Projekt se přesune také do terénu formou terénních akcí policistů, kteří budou kontrolovat zabezpečení vybraných objektů.

JUDr. Tomáš Koníček z odboru prevence kriminality MV ČR, E-mail: tomas.konicek@mvcr.cz

Aplikace pro iOS

Aplikace pro Android